PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Érthető büszkeség Észak-Karolinában

A Carolina Hurricanes kisöpörte a New York Islanderst.

Esélyt sem adott ellenfelének a Hurricanes együttese az NHL-rájátszás negyeddöntőjében. Rod Brind'Amour legénysége 5–2-re diadalmaskodott az éjjel, összessítésben pedig 4–0-val búcsúztatta a Pittsburgh Penguinst felülmúló New York-iakat. Az első harmad ugyan még 1–1 volt, ám a folytatásban összeomlottak a vendégek. Teuvo Tevarainen és Greg McKegg 66 másodpercen belül betalált, a hazaiak 3–0-ra megnyerték a második húsz percet, és eldöntötték a párharcot. A főcsoport döntőjében a Boston–Columbus párharc (jelenleg 2–2) győztesével találkozik.

˝Elmondhatatlanul büszke vagyok a srácokra˝– nyilatkozta a Hurricanes szakvezetője a mérkőzés után. –˝Azt túlzás lenne állítani, hogy mind a négy Blues elleni találkozón végig domináltunk, ám voltak időszakai a mérkőzéseknek, amikor felborítottuk a pályát. Ezeket a periódusokat pedig okosan használtuk ki.˝

A Nyugati főcsoportban a Dallas Stars előnyt szerzett a St. Louis Blues ellen, a párosítás állása jelenleg 3–2.