PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Nyolcmeccses góltalanság után győzelemre vezette a Kékeket

A St. Louis Blues 4–2-re legyőzte a Boston Bruins csapatát az NHL-nagydöntő negyedik mérkőzésén, így ismét döntetlen az állás a párharc összesítésében.

Volt mit törlesztenie a Blues együttesének, amely a Stanley-kupa-döntő harmadik felvonásában 7–2-es vereséget szenvedett hazai jégen. Az ígéretek megvoltak a visszavágásra a játékosok részéről, a párharcon pedig mindez tanúbizonyságot is nyert.

A St. Louis csatára, Ryan O'Reilly indította be a gólgyártást a 43 másodperccel a kezdés után, amire a Bruins részéről Charlie Coyle válaszolt. Az első harmad derekán Vladimir Tarasenko is betalált, így 2–1-es fórral vonultak el a hazaiak a harmadok közti szünetre.

A második periódusban csak Brandon Carlo talált be (2–2) – ő lett az idei playoff 20. Bruins-gólszerzője –, így a döntés az utolsó játékrészre maradt.

A záróharmadban emberelőnybe került a Bruins, de nem tudott élni a lehetőséggel – a szombaton 19 lövésből hét gólt kapó hazai kapus, Jordan Binnington 21 védéssel zárta a meccset –, és ezt O'Reilly megbüntette egy kipattanóra jól érkezve (3–2). A pontot az i-re Brayden Schenn tette fel, aki másfél perccel a vége előtt üres kapura talált be.

A meccs hőse mindenképpen Ryan O'Reilly volt, aki nyolcmeccses góltalansággal várta a finálé negyedik felvonását, eleve csupán három gólja volt az idei playoffban – erre fel ezúttal az ő duplája jelentette a különbséget a két csapat között. Rajta kívül egyedül Red Berenson mondhatja el magáról, hogy Blues-játékosként volt többgólos meccse a Stanley-kupáért zajló nagydöntőben – még 1968-ban.