PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Az 5-ös és a 2-es jegyében telt a Vancouver-Minnesota összecsapás

Az NHL legutóbbi játéknapján a Canucks megszakította a Wild remek sorozatát.

A Vancouver Canucks két vereség után nyert újra, ráadásul a Minnesota Wild ezt megelőzően 5 meccset nyert meg zsinórban.

Elias Pettersson két gólt szerzett, egyet a második harmadban (azzal lett 3-1), egyet pedig az utolsó játékrészben (4-2).

"A jó védekezés az alapja a jó támadásnak – nyilatkozta a meccs után a 19 éves svéd csatár. – Ha a saját harmadunkban lövést kell blokkolnod, megteszed. Mindig nagyszerű gólt szerezni, de a legnagyobb motivácuuiót az jelenettette, hogy felálljunk a Pittsburgh elleni kudarc után."

Pettersson 7 góljával és 10 asszisztjával a legeredményesebb rookie az NHL-ben. Mindössze a 21. olyan játékos a liga történetében, és csupán a 8. a modern érában (1943 óta), aki az első 7 meccsén hét gólt tudott szerezni. Ha már a számmisztikáról írtunk, akkor ne felejtsük el, hogy 7=5+2...

Az NHL 2018-2019-e szezonját kizárólag a Spíler TV-n követheted élőben. Legközelebb szerda hajnalban 3.00-tól kizárólag a Spíler1 TV-n nézheted élőben, eredeti kommentárral a Nashville Predators-Vegas Golden Knights összecsapást.