PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Hátrányból felállva jutott döntőbe a Veszprém, jön a kétszeres BL-győztes

A magyar bajnok az első félidőben még hátrányban volt, a másodikra azonban megfordította a meccset és a SEHA liga fináléjába jutott.

Bár a Telekom Veszprém nehezen indította a felkészülési szezont, a magyar bajnokságban már magára talált. Lékai Máté a SEHA liga zadari négyes döntőjének sajtótájékoztatóján elmondta, hogy bár még nincs kész a csapat, világos céllal vágnak neki a hétvégének. A bakonyiak útja az őket már többször megszorongató (kétszer is büntetők döntöttek a sorozat elődöntőjőben a Veszprém javára) Breszten keresztül vezetett a fináléba és bár a fehérorosz bajnok gépezete is akadozott a felkészülési meccseken, a Rasmus Lauge, Kentin Mahé, Nikolaj Markussen és Székely Márton nélkül felálló Veszprém ellen ez kevésbé érződött. Az első félidőben a magyar bajnok kettőnél több góllal nem vezetett, sőt a játékrész végére az ex-szegedi Stas Skube gólja azt jelentette, hogy a Breszt mehetett előnnyel a szünetre. A Veszprém hét perc után átvette a vezetést, 43 perc után pedig a mérkőzés során először, három góllal is elment a magyar bajnok. Innentől kezdve szép lassan, fokozatosan növelte a különbséget David Davis együttese, 6-7 perccel a vége előtt pedig gyakorlatilag bebiztosította döntős helyét a Veszprém (27-21), amely a hátralévő időben már okosan, némiképp kiengedve jutott a vasárnapi fináléba.

Ahol a veszprémiek ellenfele a Vardar Szkopje lesz, miután a kétszeres BL-győztes észak-macedón együttes 26-26-os találkozó után büntetőkkel győzte le a PPD Zagreb csapatát. A SEA liga Final4 meccseit a a Spíler1 TV-n élőben követheted. 17.55-től a bronzmeccset, 20.25-től a döntőt tűzzük képernyőre vasárnap.

SEHA-LIGA, NÉGYES DÖNTŐ, ZADAR
ELŐDÖNTŐK

Telekom Veszprém – Meskov Breszt (fehérorosz) 28:24 (12:13)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Manaskov 3, Yahia, Moraes 1, Nilsson 5, Ligetvári, Marguc 6 (2), Strlek 1, Blagotinsek, Nenadic 6, Maqueda 2, Lékai 2, Borozan 2

Meskov Breszt: Pesic, Matskevich – Santalov 2, Panic 5, Shkurinskiy 6, Yurynok 2, Skube 2 (1), Shumak 1, Viarheichyk, Paczkowski 1, Obranovic, Selviasiuk, Vailupau 2 (1), Malus 2, Tamashuk, Vranjes 1

Hétméteresek: 2/2 ill. 5/2
Kiállítások: 10 perc ill. 4 perc

Vardar Szkopje (északmacedón)–PPD Zagreb (horvát) 26–26 (13–16) – hetesekkel 4–3

2020. szeptember 5. 8:37