PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
A Liverpool 44-szeres bajnok lenne ezzel a teljesítménnyel

Csakhogy a Manchester City 1 ponttal többet gyűjtött.

Brighton-Manchester City 1-4

A City 32 meccset nyert meg a szezonban, amivel beállította a 2017-18-as, saját maga által felállított rekordot, ami az egy szezonban megszerzett győzelmek illeti.

Burnley-Arsenal 1-3

Sergio Agüero után Pierre-Emerick Aubameyang mindössze a második PL-játékos, aki minden sorozatot figyelembe véve 30 gól felett termelt egy idényen belül.

Crystal Palace-Bournemouth 5-3

A Palace története során harmadszor szerzett 5 gólt egy meccsen a PL-ben, utoljára a Leicester City ellen 2018 áprilisában volt erre képes (5-0).

Fulham-Newcastle United 0-4

Ayozé Pérez egyike azon négy játékosnak, aki 2019-ben legalább 10 gólt jegyez a PL-ben. Rajta kívül Sadio Mané (14), Jamie Vardy (12) és Sergio Agüero (12) volt erre képes.

Leicester City-Chelsea 0-0

A Chelsea harmadikként zárt a PL-ben, az utolsó 16 szezonból 13-szor dobogón végzett.

Liverpool-Wolverhampton 2-0

A Liverpool által szerzett 97 pont, a legutóbbi, 2017-18-as kiírást leszámítva mind a 26 szezonban elég lett volna a bajnoki címhez.

Manchester United-Cardiff City 0-2

A United ebben a szezonban mindössze 2  hazai (!) meccset hozott le úgy, hogy nem kapott gólt. Az 1962-63-as szezon óta nem volt ilyen mélységben a manchesteri klub e tekintetetben. Akkor szintén kétszer húzta le a rolót az Old Traffordon.

Southampton-Huddersfield Town 1-1

Nathan Redmond több gólt szerzett a Szentek színeiben Ralph Hassenhüttl irányítása alatt (6), mint a német regnálása előtt 75 meccsen összesen.

Tottenham Hotspur-Everton 2-2

Christian Eriksen szerezte az 1067. gólt ebben a PL-szezonban, ami megdöntötte az ezt megelőző csúcsot. Az utolsó percekben azonban záporoztak a gólok, végül 1072-szer rezdült meg a háló a 2018-19-es kiírásban.

Watford-West Ham United 1-4

Csak Paolo Di Canio (47) szerzett több gólt Mark Noble-nél (42) a West Hamben PL-mérkőzésen.

A Premier League végeredményét ide kattintva éred el.

2019. május 14. 15:57