PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Manchester kék - Védhető lövésekkel a City nyerte a derbit

Pep Guardiola csapata magabiztosan nyert a United ellen, és ismét vezeti a Premier League-et.

A 15. percben Raheem Sterling tolta befelé a labdát, lövését Chris Smalling blokkolta, a labda azonban elhalt David de Gea kezei között.

A United többnyire átlövésekkel és ellentámadással próbálkozott az első félidőben. Ennek eredményeképp a 19. percben Jesse Lingard ugratta ki Marcus Rashfordot, de Ederson kiválóan mozdult ki a kapujából.

A 43. percben egy szép labdajáratás után Sterling kétszer is szépen tolta el a United védői mellett a labdát, De Gea azonban gyönyörűen ért le az angol szélső lövésére.

Az 53. percben Bernardo Silva kapott a jobb oldalon egy labdát, majd befelé cselezve, Luke Shaw mellett ütemtelenül, laposan ellőve a labdát De Gea kapujába helyezett (0-1).

Az 56. percben Rashford adott be a jobb oldalról, Jesse Lingard azonban centikkel lemaradt a labdáról, óriási lehetőséget mulasztott el a United.

10 perccel később ismét Sterling volt a főszereplő, amikor a középpályáról indulva mindenkit faképnél hagyott, majd önzetlenül Leroy Sané elé tálalt, a német lőtt, De Gea pedig nem tudta hárítani a próbálkozást (0-2). A spanyol ha nem lábbal szeretette volna kirúgni a relatíve középre érkező próbálkozást, minden bizonnyal jobban jár.

Solskjaer a végjátékban Alexis Sánchezt és Anthony MArtialt is pályára küldte, de komolyabb eredményt ők sem tudtak elérni, így a City nyert, megszakította a United 14 meccs óta tartó hazai veretlenségi sorozatát és három fordulóval a vége előtt ismét vezeti a tabellát a Liverpool előtt. A United helyzete nem reménytelen, jelenleg 3 pontra van a 4. Chelsea-től, amellyel még játszik, ugyanakkor a gólkülönbségén van mit javítania.

Manchester United-Manchester City 0-2