PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
A Tottenham a Premier League-ben már nem bírt a Cityvel

A 35. forduló első meccsén a címvédő visszavágott a Bajnokok Ligája-kudarcért.

A szerdai Bajnokok Ligája-meccs után a szombati Premier League-összecsapáson is korán vezetést szerzett a Manchester City a Tottenham Hotspur ellen hazai pályán.

Az 5. percben Bernardo Silva a jobb oldalról befelé tologatta a labdát, amjd mintegy húsz méterről ballal ívelt a hosszú oldalon helyezkedő Sergio Agüeróhoz, aki tökéletesen fejelte közlépre  labdát, amelyet Phil Foden közelről, előrevetődve fejelt Paulo Gazzaniga kapujába (1-0). A saját nevelésű 18 éves középpályás első Premier League-gólját szerezte.

Ezután a Spurs megpróbált támadni és egyenlíteni, de Christian Eriksen nem sokkal a gól után nem tudott túljárni Ederson eszén, Szon Hung Min pedig a félidő végén a félpályáról szólózott a brazil kapusig, de a City hálóőre ekkor is védett.

A két helyzet között a legfontosabb esemény az volt, hogy a 38. percben Kevion De Bruyne sérülés miatt átadta helyét Fernandinhónak.

A szünet után alig telt el újabb öt perc, amikor Segio Agüero szerezhetett volna gólt, de elakadt a labdája Toby Alderweireldben. Az 59. percben Dele Alli kapott hosszú labdát, a City tizenhatosán bbelül megpróbálta vállal maga elé tenni, de a visszafelé futó Kyle Walker kézzel elütötte a labdát. A jogos tizenegyes helyett szöglettel jöhetett a Spurs... Lenti galériánk 14. fotóján meg is lehet nézni a kezezést.

A 71. percben a csereként beállt Leroy Sané centerezését Raheem Sterling az ötösről lőtte rá, de Gazzaniga támaszkodó lábáról kipattant a labda.

Galériánkban megnézheted az összecsapás legérdekesebb jelenteit.