PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Megörvendeztette közönségét a már kieső csapat

A Fulham meglepetésre legyőzte az Európa Ligáért harcoló Evertont.

A Fulham meg szerette volna köszönni közönségének az egész szezonon átívelő támogatást – a kiesés ellenére –, ezért a mérkőzés elején már helyzeteket alakított ki, de Alekszandar Mitrovics nem tudott a kapuba találni.

A 20. percben viszont már csak Pickfordon múlt, hogy nem szerzete meg a vezetést a Fulham, Mitrovics fejesénél védett óriásit az angol válogatott hálóőre. A szerb csatár megállíthatatlan volt az első félidőben, de a 42. percben is csak kapufáig jutott, így a szünetben gól nélküli döntetlennel vonultak le a pályáról a felek.

A második félidő első percében azonban rögtön feltörte az Everton védelmét a Fulham, és Tom Cairney gyönyörű lövésével meg is szerezte a vezetést. (1-0)

A bekapott gól után gyorsan összeszedte magát a vendég csapat, de kapustámadás miatt nem adták meg Gylfi Sigurdsson gólját. Dominic Calvert-Lewin pár perccel később óriási ziccerbe került, de lövése után a kapufáról oldalra pattant a labda.

A vendég helyzetek ellenére a hazaiak duplázták meg az előnyüket Ryan Babel révén, aki egy kontra végén gyönyörűen emelte át Pickfordot a 69. percben. (2-0)

A mérkőzés végéig már nem született újabb gól, így a már kiesett Fulham meglepetésre legyőzte az Evertont.