PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Sarri kihagyta Hazard-t, lesgóllal maradt versenyben a Chelsea

Nem játszott jól, de végül - több rossz játékvezetői ítéletnek is köszönhetően - három ponttal távozhatott Walesből a londoni együttes

Maurizio Sarri sokakat meglepett azzal, hogy N'golo Kantét és Eden Hazard-t is csak a kispadra nevezte a Cardiff elleni taléklkozón. Hogy emiatt-e, vagy sem, az első félidőben Pedro 11. percben leadott lövése volt a legnagyobb helyzet, de a spanyol támadó pontatlanul célzott, kapu fölé szállt a labda. A 40. percben Marcos Alonsónak volt még egy lehetősége a gólszerzésre, de neki sem sikerült betalálnia. A játékrészről sokat elmond, hogy mindössze 1 lövés találta el a kaput, az is cardiffi oldalon.

A második félidőben aaztán jött a hidegzuhany. Harry Arter tekert középre, amely szerencsésen Victor Camarasa elé pattant, aki kiváló technikai tudásról tanúbizonyságot téve, bevette honfitársa Kepa Arrizabalaga kapuját (1-0). A gól után Hazard-t és Loftus-Cheeket is pályára küldte Sarri, de komolyabb eredményt ez sem hozott. A walesiek kitartóan védekeztek, jól zárták a területeket, a londoniak egy-egy felvillanáson kívül tompák maradtak. A 75. percben Willian járt legközelebb a gólhoz. A 84. percben Willian tekert középre egy szögletet, amelyet Marcos Alonso csúsztatott meg, César Azpilicueta méteres lesről visszalépve vette be Neil Etheridge kapuját (1-1). Három perccel később Antonio Rüdiger rántotta le a kilépő Kenneth Zohore-t, Craig Pawson azonban a kiállítás helyett mindössze sárga lappal díjazta a szabálytalan megmozdulást. A 91. percben megint Willian volt aktív, beadását követően Ruben Loftus-Cheek fejelt a bal alsó sarokba (1-2).

A Chelsea óriási kínok között és bírói segédlettel végül nyerni tudott és továbbra is versenyben van a Bajnokok Ligáját érő pozíciókért.

Cardiff City-Chelsea 1-2
G: Camarasa (46.p.) ill. Azpilicueta (84.p.), Loftus-Cheek (90+1.p.)