PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Sárgában nem megy úgy a Kékeknek

Hazard továbbra sem tud betalálni a Goodison Parkban.

A sárga mezes Chelsea a mérkőzés elején a kapuja elé szegeszte a hazaiakat, de csak kapufáig jutottak Eden Hazard révén, majd Gonzalo Higuaín lövése már túljutott Jordan Pickfordon, de a védők még menteni tudtak.

Dominic Calvert-Lewin egyszer lábbal, egyszer pedig fejjel veszélyeztetett, de mindkét esetben fölé ment a labda. A vendégek továbbra is veszélyesebbek voltak, de a szünet előtt Pedro sem tudott betalálni egy tizenhatoson kívüli lövéssel. Egy perccel később sikerült a kapuba találnia, de les miatt nem adták meg a gólt.

Az első félidőben így csak szabálytalan gól született, de a londoniak sokkal veszélyesebbek voltak.

A második játékrész első két percében több helyzete volt az Evertonnak, mint az első félidőben összesen, de először Bernard nem érte el a labdát, majd André Gomes lövését védte Kepa Arrizabalaga.

A rákövetkező percben aztán meg is szerezte a vezetést a hazai gárda, Calvert-Lewin fejesét még védte Arrizabalaga, de a kipattanót már Richarlison be tudta gyötörni a kapuba. (1-0)

A 60. percben Higuaín veszélyeztetett, de Pickford gyönyörűen védte a távoli lövést. A Chelsea továbbra is nyomott, de az Everton harcolt ki egy tizenegyest Richarlison lévén, amit Gylfi Siggurdson kihagyott, de a kipattanót már sikerült belőnie. (2-0)

Az Everton meglőhette volna a harmadikat is, de a csereként beálló Theo Walcott lövését védeni tudta a Chelsea spanyol hálóőre. Az eredmény később már nem változott, így meglepetésre kikapott a Chelsea.

A Liverpool megnyerte a mérkőzését, így megelőzve a Manchester Cityt most vezeti a tabellát.