PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Büntetőpárbajt vesztett az Arsenal a Spurs ellen, de nem kapott ki

Rapszodikus mérkőzésen döntetlennel zárult az észak-londoni derbi.

A 16. percben sikerült lekontráznia az Arsenalnak a Spurst, amikor Alexandre Lacazette tartott meg egy felívelt labdát a félpályánál, majd indította a bal oldalon előrefutó Aaron Ramseyt, a Juventushoz aláíró walesi pedig egy csel után Hugo Llorist átverve a kapuba helyezte a játékszert (0-1).

Sokkal több helyzet nem volt, az első félidőben a Spurs irányította a a találkozót, ezt jelzi a 65%-os labdabirtoklás is. Unai Emery több változtatást is eszközölt a szünet után, Mattéo Guendouzi Lucas Torreirára, Lacazettet pedig - 10 perc után - Pierre-Emerick Aubameyangra cserélte, de a 72. percben Mesut Özilt is behozta a gólszerző Ramsey helyére.

Így sem sikerült megelőzni a gólt. A 73. percben Christian Eriksen végezhetett el a kaputól 30 méterre egy szabadrúgást, amivel természetesen Harry Kane-t kereste, Shkodran Mustafi azonban kibillentette az angol támadót az egyensúlyából, a játékvezető pedig némiképp könnyű síppal befújta a tizenegyest, amelyet Harry Kane kíméletlenül értékesített (1-1). Ezzel Emmanuel Adebayort megelőzve Kane lett a legeredményesebb játékos az észak-londoni derbi történetében.

A 90. percben kiegyenlítette a számlát a játékvezető: Aubameyang kapott labdát a 16-oson belül, a sértett állt oda, de a nagyon gyengén elvégzett büntető után maradt az 1-1. Torreira aztán a 95. percben egy elkésett, de brutális belépőért jogos piros lapot kapott, az eredmény azonban már nem változott. 2018. április 17-én játszott ismét döntetlent a Spurs.