PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Guardiola leiskolázta Sarrit - kiütötte a City a Chelsea-t

Egy pillanatig sem volt esélye a londoni csapatnak a címvédő ellen.

A Premier League 26. fordulójának rangadója már a kezdő sípszó előtt, ha engedékenyek vagyunk, akkor a mérkőzés 1. percében eldőlt.

A meccs kezdete előtti kameraállásból tökéletesen látszott, hogy a két csapat felállása alapján különböző taktikával próbál játszani. Maurizio Sarri Chelsea-je megpróbál majd középen tömörülni, szinte teljesen átengedve a széleket a hazai csapatnak. Pep Guardiola Cityje pedig minél jobban széthúzza a mezőnyt, hogy a széleken az ellenfél védelme mögé kerülve minél több helyzetet alakít ki.

Aztán elkezdődött a mérkőzés, és az első percben azt láttuk, hogy a Chelsea 6 (!) játékosa a City tizenhatosánál támadja le a labdabirtokló ellenfelet, végleg megbizonyosodhattunk róla, hogy minden adva van a City gálájához. A felállásról és az 1. percben bemutatott kamikaze-letámadásról is láthatsz fényképet a lenti galériában.

A 4. percben aztán be is indult a City-henger. A Chelsea térfelén szabadrúgáshoz jutott a City. Marcos Alonso valamiért elindult középre, de jelezte Eden Hazard-nak és Ross Barkley-nak, hogy valamelyikőjük zárjon vissza. Mire Barkley megértette, miről van szó, addigra Hazard elindult vissza, de nem ért oda a teljesen egyedül maradt Bernardo Silvára, aki a tizenhatoson belülre sétálva középre passzolt, Raheem Sterlingnek már nem volt nehéz dolga. (1-0)

Ezután jött a következő ziccer, ezúttal a bal oldalról passzolt keresztbe a portugál, de Sergio Agüero az üres kapu mellé passzolt. A rontást látva Guardiola a földre rogyott...

A 13. percben aztán Agüero Olekszandr Zincsenkótól kapott passzt mintegy 25 méterre a kaputól, tolt a labdán, majd a hosszú felső sarokba bombázott-tekert - Kepa Arrizabalaga csak beleütni tudott a labdába. (2-0)

A 19. percben Barkley a saját ötösére fejelte vissza a tizenhatosról Dabvid Luiz kifejelt labdáját, Agüero Antonio Rüdiger és Arrizabalaga között fordulásból, ballal a kapuba lőtt. ez az akció is a szélről indult... (3-0)

A 25. percben a bal oldalról befele húzóü Sterling bepasszolt labdája éppen Ilkay Gündogan elé pattant,a német középpáylás pedig laposan a hosszúba tekert. A Chelsea kapusa ebbe is beleért, de úgy érződött, hogy védhető lövés volt. (4-0)

A szünet után visszábbvett a City, de az 56. percben Agüero büntetőből növelte ötgólosra az előnyt. Sterling a bal oldalon tört be a tizenhatoson belülre César Azpilicueta mellett, remek ütemben tolta ela  labdát,a  spanyol védő szabálytalanul szerelte. A tizenegyest Agüero a balra vetődő kapussal ellentétes irányba, a jobb alsóba rúgta be. (5-0)

A 80. percben gyönyörűen került a londoni védelem mögé Zincsenko, az ukrán balhátvéd tökéletesen szolgálta ki Sterlinget, akinek csak a kapuba kellett passzolnia. (6-0)

Premier League, 26. forduló:

Manchester City–Chelsea 6-0
Gólszerzők: Sterling (4. perc, 80. p.), Agüero (13. p., 19. p., 56. p. 11-esből), Gündogan (25. p.)