PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
A Leicester játszotta, a Tottenham nyerte a mérkőzést

A két korábbi Southampton-edző csatája Pochettino győzelmével ért véget.

Claude Puel meglepő módon nem nevezte a kezdő tizenegybe Jamie Vardyt, de bemutatkozhatott a Rókák csapatában a télen igazolt belga Youri Tielemans.

Vardy padoztatása ellenére az első helyzetet Harvey Barnes révén a Leicester hagyta ki. Az első negyedóra után már a Spurs is mutatott életjeleket, Szon Hung-Min még sárga lapot kapott tizenegyes helyett, de Danny Rose felfutása után megszerezhette volna a vezetést.

30 perc után ismét Barnes veszélyeztetett, most a kapu jobb oldalát vette célba, de ezúttal sem volt eredményes.

A 33. percben Davinson Sanchez megszerezte londoni karierrje első gólját egy gyönyörű Christian Eriksen beadás után bólintott a kapuba. A vendég helyzetek ellenére a Spurs szerezte meg a vezetést. (1-0)

A félidő végén Tielemans lecsúszott beadását kellett Hugo Lorrisnak szögletre tolnia, de megmaradt a Tottenham előny.

A vendégek a második félidőben is tovább támadtak, de Demarai Gray Lorris kezébe fejelt öt méterről, majd lövése is a kapusban halt el.

Az 58. percben tizenegyeshez jutott az egyre nagyobb fölényben játszó Leicester és a pont akkor csereként beálló Jamie Vardy első labdaérintésével kihagyta a büntetőt.

A 63. percben a korábban gólpasszt adó Eriksen duplázta meg az előnyt egy hihetetlenül okos góllal. (2-0)

Egy perccel később Barnes hagyott ki egy újabb ordító ziccert, Lorris megint óriásit védett. Vardy a 76. percben javított a tizenegyes után, Ricardo Pereira lapos beadását gurította a kapuba. (2-1)

Az angol csatár és Kelechi Iheanacho ezután ismét veszélyeztetett, de nem találták el a kaput a hajrában, a 91. percben pedig Szon biztosította be a győzelmet, így a Spurs továbbra is tapad a Liverpool, Manchester City kettősre. (3-1)

Premier League, 26. forduló:

Tottenham-Leicester City 3-1

Gólszerzők: Sanchez (33.perc), Eriksen (63.p), Szon (91.p), illetve Vardy (76.p)