PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Higuaín és Hazard főszereplésével gálázott a Chelsea

Felállt a padlóról a Bournemouth elleni pofon után a Chelsea.

Az utóbbi hetek nem a Chelsea-ről szóltak. Az elmúlt négy PL-találkozóból csak egyet nyertek meg és kettőt (Bournemouth, Arsenal) is elvesztettek a Kékek. A csapat vezetőedzőjét Maurizio Sarrit éppen ezért sokan kritizálták. Ugyanakkor bizakodásra adott okot, hogy a télen sikerült megszerezni a Juventustól Gonzalo Higuaínt, aki Sarri nápolyi regnálása alatt valósággal ontotta a gólokat.

Nem kellett sokáig várnia az új szerzeménynek, Gonzalo Higuaínnak, hogy megszerezze első gólját Chelsea-mezben. A 16. percben N'golo Kanté adott mesteri labdát az argentinnak, aki kíméletlenül a léc alá varrta a labdát (1-0). Jonas Lössl megmozdulni sem tudott. A félidő végén tovább súlyosbította a helyzetét a Huddersfield, amikor César Azpilicuetát Elias Kachunga buktatta, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Apró szépséghiba, hogy a szabálytalanság még a tizenhatoson kívül kezdődött. A büntetőhöz Eden Hazard állt oda és nem is hibázott (2-0). A belga karácsonykor volt utoljára eredményes a PL-ben.

A 66. percben aztán egyből dupláznia is sikerült: Ross Barkley tanárian pontos labdát tett be a két védő szorításában helyezkedő Hazardnak, aki Lössl mellett eltolva azt, a kapuba lőtt (3-0).

A 69. percben Hazard-Kanté-Higuaín volt a labda útja, utóbbi a kígyótérről hatalmas gólt ragasztott a dán hálóőr kapujába (4-0). Higuaín duplázott, a francia második gólpasszát osztotta ki a mérkőzésen

A 86. percben egy brazil koprodukció végén, Willian szögletére David Luiz érkezett a leggyorsabban, Kachunga már csak belekapni tudott, öröm az ürömben, hogy a Premier League végül Luiznak adta a gólt. Ez volt a brazil védő második gólja az idényben (5-0).

A mostanában több kritikát is kapó Maurizio Sarri hathatós választ adott a kritikusainak. A Chelsea saját helyzete szempontjából rendkívül fontos győzelmet szerzett, hiszen az utóbbi két fordulóban az Arsenalnak és a Bournemouth-nak köszönhetően nulla pontot gyújtött és a BL-pozíciót is elvesztette a tabellán.

Chelsea-Huddersfield 5-0
G: Higuaín (16.p., 69.p.), Hazard (45+1.p., 66.p.), Luíz (86.p.)