PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Kane nélkül színtelen, szagtalan, de nem góltalan a Spurs

Harry Kane sérülése miatt továbbra is akadozik a Tottenham játéka, de ez egyelőre a Premier League-ben nem megy az eredményesség rovására.

Mauricio Pochettino az elmúlt hetekben, ami a csapatát illeti rengeteg problémával küzdött. Legeredményesebb csatára, Kane és "kedvenc játszótársa" Dele Alli továbbra is sérüléssel küzd, de Szon Hung-Minnek, vagy Lucas Mourának is több meccset kellett kihagynia. Ez az FA-kupában és a Ligakupában is érződött - mindkét sorozatban búcsúztak -, de a Premier League-ben a Watfordot és a Fulhamet is sikerült az utolsó percekben két vállra fektetniük.

Az első félidőt különösebb gólhelyzet nélkül hozták le a csapatok, az első komolyabb lehetőségre egészen a második félidő elejéig kellett várni.

Az 50. percben DeAndre Yedlin kanyarított jobbról a középen érkező Salomón Rondón fejére, aki telibe találta a kapufát. Hugo Llorisnak esélye sem lett volna hárítani a próbálkozást. A Spurs az első félidő után, a másodikban sem igazán találta a Szarkák masszív védekezésére az ellenszert.

A 65. percben ismét a Newcastle állt közelebb a gólszerzéshez, de Ayoze Pérez lövésénél embefeletti bravúrral hárított Lloris.

A 83. percben mégis a Spurs szerezte meg a vezetést, amikor Szonnak készített vissza egy labdát Fernando Llorente, a koreai középre tartó lövésébe pedig Martín Dubravka iszonyatosan rosszul ért bele (1-0).

Az eredmény már nem változott a hátralévő időben, így a Spurs, ha csak ideiglenesen is, de átvette a második helyet a tabellán, igaz a City egy meccsel kevesebb játszott.