PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Center nélkül is tud győzni a Chelsea

Szélsők góljaival nyert a londoni csapat a Newcastle United ellen.

A 2018-2019-es szezonban a Chelsea-nek legionkább az ellenfél kapuja előtt adódnak gondjai. A hat nagycsapat közül a londoni klub játékosai szerezték a legkevesebb gólt, és sem Álvaro Morata, sem Olivier Giroud nem jelent megnyugtató megoldást középcsatárként. Maurizio Sarri a Premier league 22. fordulójában a Pedro, Eden Hazard és Willian alkotta támadótrióban bízott – jól tette.

A Newcastle United ellen Pedro szerzett vezetést. A 9. percben David Luiz a sját térfeléről fantasztikus indítással ugratta ki Pedrót, aki lekezelte a labdát, majd Martin Dubravka felett a kapuba emelte (1-0).

Ezután a Chelsea kissé ráült az eredményre, erre a 40. percben fizetett rá hazai csapat. Egy bal oldali szögletnél Ciaran Clark mindenkinél magasabbra emelkedett, és mintegy 12 méterről (!) védhetetlenül fejelt a jobb kapufa mellé (1-1).

A második félidő első negyedórájának végén Hazard passza után Willian a tizenhatoson belül, a bal oldalon csinált egy visszacselt, és jobbal védhetetlenül tekert a hosszú sarokba, Dubravkának esélye sem volt (2-1). Érdekesség, hogy az európai csúcsbajnokságokban szereplő játékosok közül ebben a szezonban Lionel Messin kívül csupán Hazard tudott kétszámjegyű gólt szerezni, illetve gólpasszt adni.

A folytatásban gól már nem esett, ugyanis az elsősorban védekezésben remeklő Newcastle nem tudott újítani,a  Chelsea-nek pedig tökéletesen megfelelt az eredmény.