PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Saját nevelésű hős győzte le az Arsenalt

Pellegrini hazai pályán oktatta Emeryt.

Az Arsenal ismét három védős rendszerben és az Alexandre Lacazette, Pierre-Emerick Aubameyang duóval kezdte a mérkőzést.

A találkozó tizenkettedik percében Lacazette került helyzetbe, de Lukasz Fabianski először kivédte a lövést, majd a francia a kipattanót főlé tüzelte. Az első félidő következő szakaszában a Kalapácsosok vették át a kezdeményezést és az új szerzemény Samir Nasri közreműködésének köszönhetően is tudtak helyzeteket kidolgozni.

A 32. percben Felipe Anderson tüzelt, majd a félidő legvégén egy szöglet után Declan Rice fejelt majdnem a kapuba.

Az első negyvenöt percben a West Ham veszélyeztetett többet és úgy tűnik Manuel Pellegrini máris megtalálta Nasri helyét a kezdő tizenegyben, aki Felipe Andersonnal és Marko Arnautoviccsal nagyon jól megértette magát.

A második félidőt a hazaiak és Rice is ott folytatta, ahol az elsőt abbahagyta, csak a fiatal középpályás pontosabb volt és a 48. percben kipókhálózta Bernd Leno kapuját, amivel a West Ham megszerezte a vezetést, a gólpasszt a visszatérő, korábbi Arsenal játékos Samir Nasri adta. (1-0)

Unai Emery be is állította ennek hatására a Lucas Torreira, Aaron Ramsey kettőst, aminek meg is lett a hatása. Az Ágyúsok elkezdték birtokolni a labdát és több helyzetet is ki tudtak alakítani. A 63. percben Aubameyang került ziccerbe, de főlé lőtte, rá pár percre pedig Alex Iwobi tévesztett csak pár centiméterrel.

A 82. percben egy gyönyörű összjátékot követően Aubameyangnak már csak az üres kapuba kellett betalálnia, de a gólt érvénytelenítették, mert előtte már Sead Kolasinac lesen tartózkodott.

Az Arsenalnak nem sikerült csak még egy lesgólt szereznie a 93. percben, a sajátnevelés Rice pedig megszerezte első Premier League gólját, amivel a West Hamnek sikerült otthon tartania a három pontot.