PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Otthon szaladt egy pont után a Manchester United az Arsenal ellen

A Chelsea kikapott a Premier League szerdai játéknapján.

A 15. forduló rangadóján mindkét csapat rossz sorozatot szeretett volna megtörni. Úgy tűnt, ez az Arsenalnak sikerül, ugyanis az első félidő felén túl megszerezte a vezetést.

A 26. percben Shkodran Mustafi fejelte be Lucas Torreira szögletét. David de Gea ügyetlenül nyúlt  a labdához, amelyet Ander Herrera már csak a gólvonalon túlról tudott csak kirúgni (0-1).

Itt a bizonyíték arra, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon:

A 30. percben Anthony Martial egyenlített, miután Bernd Leno oldalra ütötte ki Marcos Rojo szabadrúgását, a labdára a lesgyanús helyzetből induló Ander Herrera ért oda elsőként, középre tette, Martial pedig közelről nem hibázott (1-1).

A 68. percben Rojo a saját térfelén cselezgetni kezdett, elveszítette a labdát, amelyet Alexandre Lacazette egy kényszerítő után juttatott a kapuba: Rojo becsúszva próbált szerelni, de éppen a francia csatár lábára rúgta a labdát, amely becsorgott a kapuba (1-2).

A középkezdés után Rojo előreívelte a labdát, amely az Arsenal védőinek asszisztálása mellett Jesse Lingard elé pattant, aki könyörtelenül kihasználta helyzetet, ezzel pedig kiegyenlített a 69. percben (2-2).

A Manchester United és az Arsenal így döntetlenre végzett egymás ellen.

Premier League, 15. forduló:

Manchester United–Arsenal 2-2
Gólszerzők: Martial (30. perc), Lingard (69. p.) illetve Mustafi (26. p.), Lacazette (68. p.)

Burnley–Liverpool 1-3
G: Cork (54. p.), illetve Milner (62. p.), Firmino (69. p), Shaqiri (90. p.)

Everton–Newcastle United 1-1
G.: Richarlison (38. p.), illetve Rondon (19. p.)

Fulham–Leicester 1-1
G.: Kamara (42. p.), illetve Maddison (74. p.)

Wolverhampton Wanderers–Chelsea 2-1
G.: Jiménez (59. p.), Jota (63. p.), illetve Loftus-Cheek (18. p.)

Tottenham Hotspur–Southampton 3-1
G.: Kane (9. p.), Lucas Moura (51. p.), Szon (55. p.), illetve Austin (93. p.)