PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Maradt a három veretlen - Nyert a Chelsea

A Premier League 11. fordulójában a Chelsea hazai pályán győzte le a Crystal Palace-t és a második helyre ugrott.

Ellentétes előjelekkel várhatta a mérkőzést a Chelsea, hiszen bár a bajnokságban még mindig veretlen és jó pozícióban a 3. helyről várhatta a mérkőzést, több hiányzója is akadt. A sérülésből felépülő Eden Hazard-t  a kispadra, a szintén maradi Olivier Giroud-t pedig még oda sem nevezte Maurizio Sarri, így az előző fordulóhoz hasonlóan, a Burnley ellen betaláló Álvaro Morata illetve Pedro is szerepet kapott.

Az első valamire való lehetőséget a Crystal Palace alakította ki a 20. percben, Zaha visszagurítását lőtte fölé Max Meyer.

A Chelsea rengeteget járatta a labdát, míg a Palace beásta magát és várta a lehetőséget. A meddő mezőnyfölény végül végül a 32. percben meghozta az áttörést, amikor Pedro beadását először még leblokkolták, de másdoszor már nem sikerült megakadályozni, hogy eljuttassa honfitársához a labát, Morata pedig köszönte szépen és gólra váltotta a helyzetet (1-0). A spanyol támadónak ez volt a 4.gólja a bajnokságban és a harmadik a legutóbbi 4 meccsén.

Három perccel később Jorginho indítását fejelte vissza Willian Pedrónak, majd lövése után ismét a brazil elé került a labda (Wan Bissaka lábáról), aki nem hibázott, a játékvezető azonban érvénytelenítette a találatot. Az első félidőben a várakozásoknak megfeleőlen a Chelsea birtokolta többet a labdát, a rengeteg passz ellenére viszont csak egy kaput eltaláló lövése volt a Kékeknek, igaz azt gólra váltották.

Az 53. percben Luka Milivojevics ugratta ki a villámgyors Andros Townsendet, a módfelett fent helyezkedő Chelsea védők pedig képtelen voltak őt utolérni, az angol szélső nagyszerűen lőtte ki a kapu jobb oldalát (1-1).

A 65. percben szabadrúgáshoz jutott a Chelsea, egy kavarodás után Moratához pattant a labda, aki relatíve éles szögből a hálóba talált (2-1).

A 70. percben Marcos Alonso adott középre a bal oldalról, a berobbanó Pedro pedig esélyt sem adva a Palace kapusának Wayne Hennessey-nek, a kapuba bombázott (3-1)

A Chelsea győzelmével a második helyre ugrott, a Liverppol és a Manchester City mellett pedig továbbra is veretlen, a Palace a 14.

Chelsea-Crystal Palace 3-1
gsz: Morata (32.p., 65.p.), Pedro (70.p.) ill. Townsend (53.p.)

Premier League, 11. forduló:

Bournemouth-Manchester United 1-2
gsz: Wilson (11.p.) ill. Martial (35.p.), Rashford (92.p.)

Everton-Brighton 3-1
gsz: Richarlison (26.p., 77.p.), Coleman (50.p.) ill. Dunk (33.p.)

Newcastle United-Watford 1-0
gsz: Pérez (65.p.)

West Ham United-Burnley 4-2
gsz: Arnautovics (10.p.), Anderson (68.p., 84.p.) Chicarito (92.p.) ill. Gudmundsson (45.p.), Wood (77.p.)

Cardiff City-Leicester City 0-1
gsz: Gray (55.p.)

Arsenal-Liverpool 1-1
gsz: Lacazette (82.p.) ill. Milner (61.p.)

Wolverhampton-Tottenham Hotspur 2-3
gsz: Neves (68.p. - büntetőből), Jiménez (79.p. - büntetőből) ill. Lamela (27.p.), Lucas (30.p.), Kane (61.p.)

Manchester City-Southampton 6-1
gsz: Hoedt (6.p. - öngól), Agüero (12.p.), Silva (18.p.), Sterling (45+2.p., 67.p.), Sane (91.p.)

2018. november 4. 16:26