PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Majdnem elfogyott az előny - Őrült meccsen győzött a Tottenham

A Premier League 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén nem csalták a futballt a csapatok, gólgazdag, színvonalas meccsen bár a Tottenham három góllal is vezetett, a végén izgulnia kellett.

A Tottenhma Hotspur és a Wolverhampton párharca kiváló csatát ígért előzetesen, hiszen alapvetően mindkét menedzser támadó szellemben játszatta a csapatát korábban. Ez a be is igazolódott.

Jobban kezdte a mérkőzést a Tottenham, aminek a félidő derekán meg is hozta az eredményt.

A 27. percben jött a legjobb formában lévő Spurs-játékos, Erik Lamela és a kényszercsere, Szon Hung-Mintől kapott labdát a kapus lába között elgurítva megszerezte a vezetést (1-0).

Nagyjából három perccel később egy fantasztikus labdajáratás után, Kieran Trippier tekerte be a labdát jobb oldalról Lucas Moura fejére, aki 5 méterről senkitől sem zavartatva a kapuba bólintott (2-0). Trippier legutóbbi 4 idegenbeli mérkőzésén a 4. asszisztját osztotta ki.

A második játékrészben a Wolverhampton helyzetekig jutott, a Tottenham viszont a 62. percben gólig. Lamela küzdött mega  labdáért az alapvonalnál, amit Harry Kane elsőre még a kapusba lőtt, a kipattanót viszont már nem hibázta el (3-0).

Ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés, de a Wolves - vagy a Spurs- rácáfolt erre, mert a 67. percben Trippier volt eg labdavesztés során felelőtlen, Juan Foyth pedig mentve a menthetetőt telibe találta Raúl Jiménez bokáját, amiért a átékvezető büntetőt ítélt. Ruben Neves állt oda, aki magabiztosan a jobb alsó sarokba bombázta a labdát (3-1).

A Wolves ezután is helyzetek garmadáját dolgozta ki..eredménytelenül. A 78. percben azonban Jonny verte meg egy az egyben Foyth-ot, aki ismét szabálytalanul szerelt, a játékvezető pedig -hogy, hogy nem- ismét a tizenegyespontra mutatott. Ezúttal azonban nem Neves, hanem Jiménez állt oda, aki a másik sarkot válaszotta.Helyesen (3-2). A mérkőzésen nagyszerű teljesítményt nyújtó Hugo Lloris nem érezte az irányt.

A végeredmény már nem változott, a Tottenham izgalmas, jó meccsen gyűjtötte be a három pontot és már 4., a Wolverhampton a 11. a tabellán.

Wolverhampton-Tottenham Hotspur 2-3
gsz: Neves (68.p. - büntetőből), Jiménez (79.p. - büntetőből) ill. Lamela (27.p.), Lucas (30.p.), Kane (61.p.)