PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Kiállta a próbát az Arsenal - Döntetlen a rangadón

A Premier League 11. fordulójának legjobban várt meccsén, az Arsenal jó játékkal döntetlent játszott a továbbra is veretlen Liverpool ellen.

Már a 14. percben megszerezhette volna a vezetést az arsenal, de Granit Xhaka indítása után Pierre-Emerick Aubameyang lövését Joe Gomez blokkolta becsúszva bravúrral, így a gaboni csak az oldalhálót találta el.

Pár perccel később Allison Becker mozdult ki a kapujából botrányosan egy beadásra, de Henrih Mhitarjan kapu mellé fejelt.

A 18. percben érvényes góltól fosztotta meg a Liverpoolt a játékvezető, amikor Roberto Firmino emelet a kapufára, a kipattanót pedig Sadio Mané passzolta be Bern Leno kapujába. A képen jól látható, hogy a labda elrúgásának pillanatában Mané Firmino mögött állt.

Az első félidőben talán némi meglepetésre az Arsenal birtokolta többet a labdát (58%).

A 61. percben Sadio Mané adott középre Shkodran Mustafi mellett egy labdát, amit Bernd Leno kivetődve Rob Holding lábára ütött, így szerencsésen James Milner elé pattant, az angol középpályás pedig könnyedén bombázott a kapu közepébe (1-0).

A 63. percben Lucas Torreira próbálkozott, de Allison Beckernek nem okozott gondot a lövése. 10 perccel később egy liverpooli szöglet után Virgil van Dijk veszélyeztett, Bern Lenónak a léc alól kellett kitornásznia a labdát.

A 82. percben a Alex Iwobi adott egy mélységi labdát Alexandre Lacazette-nek, aki parádés mozdulatsor után lőtte ki a hosszú sarkot, ezzel egalizálva az eredményt (1-1). A francia támadó legutóbb október 7-én, a Fulham ellen tudott a hálóba találni.

Egy emlékezetes mérkőzésen a vártnál kevesebb góllal, de ragyogó iramban és nagy küzdelemben pontosztozkodás lett a vége. Az Arsenal minden sorozatot figyelembe véve 14 mérkőzés óta veretlen (12 győzelem, 2 döntetlen) és jelenleg 4. a bajnokságban, a Liverpool a döntetlennel élre ugrott, de a Manchester City egy meccsel kevesebbet játszott.