PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
A Fergie-time hozta meg a sikert a Unitednek

A Manchester United a Sir Alex Ferguson-féle csapatokat idézve, a végjátékban győzte le a bátran futballozó Bournemouth-t a Premier League 11. fordulójában.

Nem kezdte jól a meccset a United. A Borunemouth egyértelműen megfojtotta a manchesterieket, gyakorlatilag a  félpályán sem tutak átjönni, David de Geának többször is közbe kellett avatkoznia. A Cseresznyések rohamainak aztán a 11. percben meglett az eredménye.

Egy szöglet utáni kavarodás után, a United játékosai körülményesen és lassan jöttek ki a védőzónából, így a védelem mögé könnyen bejátszott labdát Junior Stanislas adhatta zavartalunl középre, a kapu előterébe érkező Callum Wilson pedig esélyt sem adva de Geának, könnyedén a kapuba lőtt (1-0).

A United ezután sem talált magára, a 32. percben mégis óriási lehetőséget puskázott el, amikor Anthony Martial viharzott el a szélen, majd tálalt a középen érkező Fred elé, de a brazil játékos borzalmasan gyengén találta el a labdát, így elmaradt a gól.Három perccel később viszont már nem. Egy ellentámadás során sikerült megbontani a hazaiak bal oldali védelmét, Young-Sánchez-Martial volt a labda útja, a francia támadó pedig nem hibázott, ezzel sorozatban harmadik meccsén tudott eredményes lenni a Premier League-ben (1-1).

A második félidőben már teljesen más Manchester United jött ki a Vitality Stadion gyepére. A United dominált több helyzetet is kialakított, de a megvalósításba mndannyiszor hiba csúszott. Luke Sha és Ander Herrera és a csereként beálló Jesse Lingard is közel állt a gólszerzéshez.

A 92. percben Paul Pogba emelte be a labdát Steve Cook mellett, ami Nathan Aké felett Marcus Rashford elé került, Asmir Begovic képtelen volt hárítani (1-2). Az angol támadó a mindössze a második gólját szerezte ebben a szezonban, de rendkívül fontos három ponthoz segítette a csapatát. A United 20 pontjával a 7., a Bournemouth szintén 20 ponttal a 6. a tabellán.