PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Egy félidő a Championshipben, egy a Premier League-ben

A Premier League 7. fordulójában a Cardiff és a Burnley is megmutatta, hogy miért harcolnak a kiesés elkerüléséért.

Nem éppen számíthattak csemegére a technikás, sokpasszos futballt kedvelők, ha leültek meccset nézni a Cardiff City és a Burnley egymás elleni összecsapására, hiszen mindkét együttes a rakkolós, ívelgetős, fejelésekre apelláló, tradicionális brit futballkultúra jeles képviselője a ligában. A mérkőzésen ehhez mérten, rengeteg fizikai csatára és kevés helyzetre volt kilátás, amit az első félidő egyértelműen igazolt is.

A 17. percben Murphy szabadult meg ügyesen követőitől, majd kiszorított pozícióból a kapufát találta el.

A forduló előtt, a Burnley kapusának,  Joe Hartnak a kapujára érkezett a legtöbb lövés. A 35. percben meg is mutatta az angol kapus, miért is kellett ő a Burnley menedzserének, Sean Dychenak. Victor Camarasa készítette le a labdát, Kenneth Zohore pedig nem épp technikásan, lényegében belebotlott a labdába, Hart azonban parádésan ért le.

A 46. percben egy szöglet után, Callum Peterson ollózott, amelyet a Ferencvárost is megjárt, Matthew Lowton blokkolt.. Csak éppen kézzel tette. A játékvezető, Martin Atkinson szerint, nem volt szándékos a megmozdulás, így továbbot intett.

Az első félidőben mindössze 278 passzt mutatott be a két csapat (átlagban 59%-os pontossággal), ami az idei PL-szezon leggyengébb mutatója. A csapatok többnyire hosszú labdákkal és bedásokkal operáltak, sokkal inkább hasonlított ez egy Championship találkozóra, mintsem egy Premier League meccsre.

A második félidőben egy fokozattal feljebb kapcsoltak a csapatok, aminek gólok formájában meg is lett az eredménye.

Az 51. percben -természetesen- egy beadás után, Johann Gudmundsson, hegymászókat megszégyenítő módon kapaszkodott fel Greg Cunningham hátára, majd közvetlen közelről Neil Etheridge kapujába fejelt (0-1). Először az izlandi sem hitte el, hogy eredményes tudott lenni, de a játékvezető megadta a találatot.

A 60. percben Bruno Ecuele Manga adott jobb oldalról középre, Josh Murphy pedig senkitől sem zavartatva, a kapu bal oldalába bombázott (1-1).

Azonban nem sokáig örülhetett a walesi csapat, mert tíz perccel később Gudmundsson futott be egy hosszú labdát, majd tálalt parádésan Sam Vokes fejére, aki kilenc méterről újabb fejesgólt szerzett csapatának (1-2).

A gyors gólváltás után, ismét az első félidőben látott mederben folyt tovább a mérkőzés, így a vége nem is lehetett más, mint 1-2 a Burnley-nek. Gúnyosan feltehetjük a kérdést magunkban: Csoda, hogy a Cardiff edzője, Neil Warnock a héten így nyilatkozott?  "Nem élvezezem annyira a Premier League-et, mint a Championshipet". A Cardiff 19., a Burnley 12. a tabellán.

A Premier League 7. fordulójának további eredményei:

West Ham United-Manchester United 3-1
gólszerzők: Felipe Anderson (5.p.), Lindelöf (43.p.-öngól), Arnautovics (74.p.) ill. Rashford (71.p.)

Arsenal-Watford 2-0
gólszerzők: Cathcart (81.p. -öngól), Özil (83.p.)

Everton-Fulham 3-0
gólszerzők: Sigurdsson (56.p.), (89.p.) Tosun (66.p.),

Huddersfield-Tottenham Hotspur 0-2
gólszerzők: Kane (25.p.), (34.p.)

Manchester City-Brighton 2-0
gólszerzők: Sterling (29.p.), Agüero (65.p.)