PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Csúcsfutball és pontosztozkodás a legyőzhetetlenek rangadóján

A Premier League 7. fordulójában a Chelsea-Liverpool rangadó a futball legjavát adta a szurkolóknak.

Két veretlen csapat találkozott egymással a Premier League-ben, a szombati zárómeccsen. Jürgen Klopp és Maurizio Sarri sem változtatott az eddig bevált taktikán, kezdőcsapaton.

A meccs első felében mindkét csapat megmutatta, hogy a világ csúcsfutballját képviseli. Káprázatos megmozdulások színesítették a találkozót. Összességben talán mégis a Liverpool kezdte jobban és veszélyesebben a mérkőzést.

A 10. percben Mohamed Szalah került helyzetbe, miután gyönyörűen rázta le magáról a londoni védőket, de míg a legutóbbi szezonban ezeket a helyzeteket rendre higgadtan fejezte be az egyiptomi, idén rendkívül pontatlanul játszik, így ez a helyzet is kimaradt.

A 22. percben igazi brazil szappanoperát forgattak a pályán. David Luiz, már-már David Beckhamet idéző labdával találta meg honfitársát, Williant, de az ellenfelet erősítő, (harmadik brazil) Allison Becker nagyszerűen mozdult ki a kapujából, így elmaradt a gól.

Három perccel később azonban már nem. Egy brilliáns labdajáratás után, Eden Hazard ugrott ki a liverpooli védők gyűrűjéből és a belga csatár nem is hibázott, nagyszerűen lőtte ki a hosszú sarkot megszerezve 6. gólját a szezonban (1-0)

A 32. percben megint Szalah hagyta ott a Chelsea-védőket, majd Kepát is elfektette, de Antonio Rüdiger a gólvonalról mentett.

A Chelsea európai szinten is legtöbbet passzolta, de a meccs kiegyenlítettségéről sokatmondó adat, hogy mindössze 51%-ban birtokolta a labdát. A második félidőben sem vettek vissza a csapatok a tempóból, de egészen az 58. percig kellett várni az első komolyabb lehetőségre. Sadio Mané szlalomozott a Chelsea védői között, majd lőtt, Kepa azonban igazolta, hogy miért szerződtette őt a Chelsea rekordösszegért: Óriásit védett a baszk hálóőr.

Hazard a 64. percben eldönthette volna a találkozó sorsát, de ziccerét hárította Allison.

A 70. percben a Szalah-t váltó Shaqiri ajtó-ablak ziccert hibázott. A kihagyott ziccer rendkívül sokat jelentett a végén. Mertogy a 89. percben a csereként beálló Daniel Sturridge 24 méterről lövésre szánta el magát és magától értetődő lazasággal a bal felső sarokba bombázott (1-1). Az angol csatár, alighanem élete gólját lőtte (pedig volt belőle szép számmal).

Fordulatokban gazdag mérkőzésen, igazságos döntetlen született. A Chelsea és a Liveerpool is maradt veretlen, de már nincs százszázalékos csapat a bajnokságban.