PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Megtört az átok? – Már a Manchester United vezeti a Premier League-et

A Premier League első fordulójából elhalasztott mérkőzését is győzelemmel abszolválta Ole Gunnar Solskjaer együttese és jelenleg vezeti a bajnokságot.

A Liverpool botlásával biztossá vált, hogy a Manchester United tizenhét fordulót követően akár már egy döntetlennel átveheti a vezetést a Premier League-ben. Ole Gunnar Solskjaer csapatára azonban rövid, ám annál nehezebb túra várt Burnley-ben, a Clarets ugyanis a kört megelőző hat meccséből csak egyet, a Leeds United ellenit (0-1) vesztette el.

Ehhez mérten az első komolyabb helyzetet is Sean Dyche együttese alakította ki: Chris Wood lövését az utóbbi hetekben kiváló formában futballozó, Eric Bailly blokkolta. A folytatásban ébredezett a United is, a 37.percben Luke Shaw tekert a hosszú oldalon érkező Harry Maguire fejére, aki nem is hibázott, vagy mégis? A játékvezető, Kevin Friend ugyanis a VAR "segítségével" szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot. A felvételekről jól látszik, hogy enyhén szólva kétes ítélet született (nem véletlen, hogy a United-szimpatizánsok néhány perc leforgása alatt elárasztották dühös hozzászólásaikkal a közösségi médiát).

Az egyre inkább betömörülő Burnley-vel szemben átlövésekkel próbálkozott a United, a 71. percben pedig sikerült is feltörni a hazai reteszt, amikor Marcus Rashford zseniális labdáját Paul Pogba kapásból Nick Pope kapujába bombázta . A végjátékban aztán kénytelen volt kinyílni a Burnley, így a védők mögött nagyobb terület nyílt a villámgyors manchesteri csatároknak, többek közt Anthony Martialnak is, de a francia ott folytatta, ahol abbahagyta és ordító ziccerben is képtelen volt betalálni, tizenhárom bajnokin mindössze két gólt jegyez.

A United öröme így is teljes lehetett, mert a bajnokság ezen szakaszában, tizenhét forduló elteltével utoljára közel hét éve, egy bizonyos Sir Alex Fergusonnal állt olyan jól, mint most (legutóbb a 2017-18-as szezonban öt fordulót követően volt első a csapat) és élről várhatja a regnáló bajnok, Liverpool elleni hétvégi rangadót.

A videóra kattintva megtekintheted a találkozó összefoglalóját.

2021. január 13. 11:02