PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Tizenkilencre lapot húzott a United – Ismét botlott a Liverpool

Volt játékosa okozta a Vörösök vesztét, így amennyiben a Manchester United bepótolja elmaradt meccsét, megelőzheti legnagyobb riválisát a tabellán.

20-19. Így áll a Manchester United és a Liverpool a bajnoki címeket tekintve, míg a most futó kiírásban 33-33 ponttal állnak és a Vörösök csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg a Vörös Ördögöket. Csakhogy a labda mostantól a United térfelén pattog, mert Jürgen Klopp csapata sorozatban harmadik bajnokiján (Newcastle United, West Bromwich Albion) is nyeretlen maradt, miután a Southampton ellen, hétfő este elszenvedte második vereségét a szezonban.

Nem sokat kellett várni a Szentek vezető góljára, a Liverpoolban négy évig futballozó (vagyis sorozatos sérülései miatt inkább partvonalon kívül rekedt) Danny Ings már a második percben szépségdíjas góllal talált a hálóba. Ezután mindkét fél előtt akadtak helyzetek, de Nathan Tella és Mohamed Szalah sem találta el a kaput. A második játékrészben Sadio Mané rendkívül közel állt ahhoz, hogy egalizáljon, Jack Stephens azonban óriásit mentett, így Fraser Forsternek sem kellett közbeavatkoznia. A végjátékban Yan Valery duplázhatta volna meg a hazai előnyt, amikor Alisson Becker rossz ütemben futott ki a kapujától 20 méterre, és bár a fiatal francia el tudta tenni a brazil kapus mellett a labdát, elegendő erő ahhoz már nem volt benne, hogy a kapuig guruljon. A Liverpool így is fontos pontokat bukott és már 258 perce gólképtelen.

A United legközelebb január 12-én a Burnley-hez látogat, hogy bepótolja az első fordulóból elmaradt meccsét, majd 17-én az Anfielden egymással ütközik meg a két gigász.

A videóra kattintva megtekintheted a találkozó összefoglalóját.

2021. január 5. 9:56