PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Őrült meccsen, tizenhat év után tért vissza a labda az Elland Roadra

Alighanem sokan fogják őket imádni.

Az angol bajnokság egyik legnagyobb hagyományú és talán külföldön is sok szimpatizánst vonzó csapata múlt héten a címvédő Liverpool ellen 16 év után tért vissza a Premier Leagu-be, szombat délután pedig ugyan üres lelátók előtt, így 5979 nap után ismét PL-meccset rendeztek az Elland Roadon. Ezúttal azonban a győzelem reményében léphettek pályára Marcelo Bielsa fiai, akik a nyitófordulós 4-3 után ismét gólzáporos mérkőzést játszottak, a szintén újonc Fulham ellen.

Jobban kezdtek a hazaiak, Hélder Costa bombagólja révén ugyanis már az 5. percben megszerezték a vezetést. Koch hibája után azonban büntetőhöz jutott a Fulham, amelynek gőlfelelőse Alekszandar Mitrovics nem is hibázott. Rá hét percre szintén könnyű síppal fújt be egy újabb tizenegyest Anthony Taylor, csak a másik oldalon. Mateusz Klich is magabiztosan passzolt a kapuba. Így előnnyel mehetett az öltözőbe a Bielsa-legénység.

A második félidőben aztán hamar döntésre vitte a Leeds, előbb Patrick Bamford, majd ismét Costa volt eredményes. Ekkor úgy tűnt, komolyabb izgalmak már nem lesznek, de tíz perc sem kellett a londoniaknak és ismét csak egy volt a különbség. A hátralévő időben azonban már nem váltzotott az eredmény, így a Fehérek több, mint 16 évet követően nyertek ismét meccset a Premier League-ben.

A videóra kattintva megtekintheted a találkozó összefoglalóját.

2020. szeptember 19. 18:24