PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

A bajnokság megnyerése után rögtön két játékosát is elveszítette a Liverpool

Jürgen Klopp és csapata nehéz helyzetbe került.

A Liverpool a bajnokság megnyerése után pár nappal rögtön két játékosát is elveszítette. Jürgen Klopp érkezésekor mindketten meghatározó szerepet töltöttek be a csapatban, de az utóbbi időszakban már inkább csak csereemberek voltak.

Adam Lallanáról már korábban tudni lehetett, hogy elhagyja a Vörösöket, az angol középpályás szerződése lejárt a 2019/20-as szezon végén, és a Brighton futballistája lett a következő három évre. Lallanát 2014-ben igazolta le a bajnok, az elmúlt hat szezonban 178-szor lépett pályára a Vörösök mezében, amelyeken 22 gólt lőtt, nyert egy Bajnokok Ligája-, egy UEFA-Szuperkupa-, egy FIFA-Klubvilágbajnoki és egy Premier League-aranyérmet is a gárdával.

A csapat másik távozója Dejan Lovren, akit a Zenit vett meg 11 millió euróért a Liverpooltól. A horvát védő szintén 2014-ben csatlakozott az angol csapathoz, és szintén a Southamptonból vette meg a PL-győztes együttes, mint Lallanát. Lovren 185-ször öltötte magára a Liverpool mezét, és ezeken a találkozókon 8-szor talált be az ellenfelek kapujába. A vb-ezüstérmes labdarúgó is azt a négy kupát gyűjtötte be a gárdával, mint az angol középpályás.

Amikor leigazolta a Liverpool a két játékost, akkor még kezdőemberei voltak a gárdának, és Jürgen Klopp érkezésekor sem változott a helyzet, de az utóbbi időszakban már az új igazolások és sérüléseik miatt már inkább csak cserejátékosai voltak a gárdának. A német mester csapata tehát két fontos, de már nem pótolhatatlan láncszemét veszítette el a bajnokság megnyerése után.

A fenti videóra kattintva a Liverpool utolsó mérkőzésének az összefoglalóját tekintheted meg.

2020. július 28. 9:56