PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Reváns nincs, szépségtapasz van – Kiütötte a City a bajnokot

A meccs előtt sorfalat állt, majd esélyt sem adott a Manchester City a Liverpoolnak a Premier League 32. fordulójában.

Az már az előző fordulóban eldőlt, hogy 30 év után ismét bajnok a Liverpool, így tét nélkül - a Manchester City játékosai és edzői pedig sorfallal - várhatják a főszereplők a csütörtök esti csörtét. A szoros meccs azonban elmaradt, Pep Guardiola együttese remek játékkal valóságos gálamérkőzést rendezett a kongó Etihad Stadioban.

Pedig csak a 25. percben kezdte el a gólgyártást a City, amely Raheem Sterling buktatásért büntetőhöz jutott. Kevin De Bruyne pedig nem is hibázott. A 34. percben egy remek kontratámadást követően Phil Foden passszából Raheem Sterling duplázta meg a hazaiak előnyét.

Ezzel azonban még nem volt vége az első félidei eseményeknek. Egy remek labdajáratás után Foden és De Bruyne kényszerítőzött, az angol pedig higgadtan a Alisson Becker hálójába helyezte a játékszert.

A második félidőben gondolhattuk volna, hogy szépít a Liverpool, de ehelyett egy elképesztően szétszórt csapat jött ki az öltözőből. Sorjáztak a City-helyzetek, a Vörösök szenvedtek és nem csak fizikailag, mentálisan sem voltak a pályán. A 66. percben ez ismét kikristályosodott, amikor megint De Bruyne villant, a belga remek passza után pedig Sterling lőtt, a csereként beálló Oxlade Chamberlainről pedig bepattant a labda. A vége 4-0 lett, a címvédő több játékosa is remek napot fogott ki, De Bruyne megszerezte 11. gólját (ami egyéni rekord) a most kiosztott két asszisztjával pedig már 18-nál jár a szezonban.

2020. július 2. 23:52