PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Közel volt a bravúr – Aranygóllal dőlt el az EPL

Végletekig kiélezett csatát hozott az utolsó játéknap.

Elképesztő izgalmakat hozott a Premier League virtuális FIFA bajnoksága. Mint arról korábban beszámoltunk, a legjobb négy közé a Trent Alexander-Arnold által "kontrollált" Liverpool és a Raheem Sterling gardírozta Manchester City is bejutott, ám a szakértők előzetesen Diogo Jota győzelmét várták. A portugál játékos a pályán kívül a kontrollert is jól kezelte, Dwight McNeil sem igazán tudott mit kezdeni vele, a kiváló támadó pedig a döntőbe juttatta a Wolvest.

A másik elődöntő már jóval kiélezettebb csörtét hozott, Sterling már két góllal is vezetett, de a találkozó végére sikerült ledolgoznia hátrányát a Pool kiválóságának, így jöhetett az újabb meccs és az aranygól, a lendület megmaradt, mert a győztes találatra csak másodperceket kellett várni, a City pedig drámai körülmények között búcsúzni kényszerült.

A fináléban egészen a 76. percig vezettek a Vörösök, ám ekkor Jota Adama Traoré karakterével egalizált. A hármas sípszóig az eredmény nem változott, így TAA már másodszor újrázhatott. Óriási taktikai csata mellett a végjátékban azonban a "Farkasok voltak nyugodtabbak", akik a 67. percben aranygóllal diadalmaskodtak.

Elődöntő és finálé:
SF1: Trent Alexander-Arnold (Liverpool)–Raheem Sterling (Manchester City) 3-2 - aranygóllal
SF2: Diogo Jota (Wolves)–Dwight McNeil (Burnley) 4-1
Döntő: Trent Alexander-Arnold (Liverpool)–Diogo Jota (Wolves) 0-1 - aranygóllal

2020. április 26. 10:33