PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

˝Nem igazságos˝ – Tizenhét éve nem kezdett ilyen rosszul a Barcelona

Ha nincs is történelmi mélységben, de régóta nem rajtolt ilyen pocsékul a katalán együttes, a két ünnep között újabb pofonba szaladt bele.

Rendhagyó módon a két ünnep között is rendeztek, rendeznek idén fordulót a La Ligában, így nincs sok idejük a pihenésre a spanyol bajnokság sztárjainak. A keddi játéknapon négy találkozót bonyolítottak le, kezdve a Sevilla és a Villarreal összecsapásával.

A tabellán elfoglalt helyezést és az erőviszonyokat tekintve igazán remek párharcnak ígérkezett a két nagyágyú csatája, amelynek a tétje hazai szempontból a felzárkózás, a TOP4-be kerülés volt, míg vendégrészről a dobogó legalsó fokának ideiglenes megszerzése. A hős Lucas Ocampos volt, aki a 8. percben büntetőből talált be, a második félidő elején pedig gólpasszt adott Youssef En-Nesyrinek, aminek köszönhetően a Sevilla 2–0-s sikert aratott, így a Villarreal elé ugrott a tabellán.

A folytatásban a Barcelona lépett pályára a Camp Nouban az Eibar ellen, de már az sejtetett némi bajt, hogy Lionel Messi, Gerard Piqué, Sergi Roberto és Jordi Alba is a hiányzók listáján szerepelt. Nem is volt egyszerű dolguk a katalánoknak, noha a 8. percben Martin Braithwaite büntetőt végezhetett el. Pechére nem talált kaput, így továbbra is 0–0 állt az eredményjelzőn. A dán aztán a 25. percben lesgólt szerzett, majd a második játékrész elején szinte a semmiből jött az Eibar vezető találata, Kikének köszönhetően. A 67. percben a szünet után csereként beálló Ousmane Dembélé ugyan egalizált, de fordítani képtelen volt a Ronald Koeman-legénység, így meg kellett elégednie az egy ponttal. A találkozót követően a holland szakembert az esélyekről kérdezték, ő pedig őszintén felelt.

˝Az eredmény nem igazságos. Jól játszottunk, megérdemeltük volna a győzelmet. Ha reálisan nézem, azt mondom, borzasztó nehéz lesz megnyernünk a bajnokságot, de semmi sem lehetetlen.˝

A gránátvörös-kék csapat egyébként a 2003–2004-es kiírás óta nem szerzett ilyen kevés pontot (25) 15 forduló után. Akkor Frank Rijkaard vezetésével a második helyen zártak az idény végén.

Az esti program változatos mérkőzseket hozott. Míg a Cádiz és a Valladolid párharca gólnélküli döntetlent hozott, addig a Levante és Betis találkozója 4–3-as hazai sikerrel zárult. Az utolsó húsz perchez érve a hazaiak 4–1-re mentek, aztán jött Rober kiállítása, de a vendégek csak faragni tudtak a hátrányból, egalizálni már nem.

A fenti videóra kattintva megtekintheted a játéknap összefoglalóját.

2020. december 30. 10:08