PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   KOMMENTÁLJ!   I   Spíler Extra

A baszk derbi, amin a kapusok lopták el a show-t

Hihetetlen teljesítményt nyújtottak a hálóőrök.

A baszk derbi mindig hihetetlen izgalmakat tartogat és elképesztő csatát hoz a Real Sociedad és az Athletic Bilbao között – ez a két csapat fogja játszani a Spanyol Kupa döntőjét is –, így volt ez 2014/15-ös szezonban is. A két együttes először a 15. fordulóban csapott össze, és bár született két gól, egyértelműen a kapusok lopták el a show-t a többiek elől (1-1 lett a végeredmény).

Carlos Vela már a harmadik percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, Oscar de Marcos góljával azonban egyenlíteni tudott a Bilbao, ami a végeredményt is jelentette, de csak a két hálóőrnek, Enaut Zubikarainak és Gorka Iraizoznak köszönhetően, akik nagyobbnál nagyobb bravúrokat mutattak be. Zubikarai hét szezonon keresztül volt a Sociedad kapusa, Iraizoz pedig igazi legendává nőtte ki magát Bilbaoban, a piros-fehérek hálóját védte 10 idényen keresztül és 392 összecsapáson. A két kapus hihetetlen teljesítményét a videóra kattintva tekintheted meg.

2020. május 17. 13:47