PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Őrült meccs: Vezéráldozat, kihagyott büntető, emberfeletti bravúrok

Félelmetes hangulatú és iramú meccsel indult a Bajnokok Ligája ötödik fordulójának szerdai játéknapja. A Valencia-Chelsea összecapáson a vonal előtt állók voltak a főszereplők.

A továbbjutásért szállt harcba a Mestallában a fordulót megelőzően 7-7 pontos Valencia és Chelsea. Az angolok domináltak, többet birtokolták a labdát, mégis csak a 38. percben jegyezhették az első kapura lövést, Tammy Abraham révén, Jasper Cilessen azonban emberfeletti képességekről tanúbizonyságot téve hatástalanította a próbálkozást. Kepa Arrizabalaga szintén több bravúrt mutatott be, a 40. percben viszont már ő sem tudott segíteni, amikor Rodrigo beadását Carlos Soler váltotta gólra. Sokáig azonban nem örülhettek a hazaiak, alig egy perccel később Mateo Kovacic lapos, jól helyezett lövése talált utat Cilessen kapujába. Az első játékrész végén egy nagy helyzetet követően Abraham esett az oldalára, így Frank Lampard a szünet után már nem küldte ki a játéktérre támadóját. A második félidő sem okozott csalódást, az iramot és az atmoszférát tekintve akár a kieséses fázisban is érezhettük volna magunkat, az egyetlen negatívum a játékvezető ténykedése volt, amely több megkérdőjelezhető ítélettel segítetette egyik, illetve másik csapatot. Az 50. percben ismét előnyhöz juttott a Chelsea: Kurt Zouma fejelt le egy labdát Christian Pulisicnek, aki közvetlen közelről lesipuskás módon vette be a kaput. A gólt hosszas tanakodás előzte meg, a VAR azonban érvényesnek ítélte a találatot. A 64. percben büntetőhöz jutott a Valencia, miután José Gayát buktatták, de a láthatóan rendkívül ideges Dani Parejo lövését Kepa Arrizabalaga bravúrral védte. A spanyolok érthetően nem adták fel ezután sem, aminek a 82. percben meg is lett az eredménye, amikor Daniel Wass hatalmas lendülettel, futtából lőtte ki az ellenkező oldali felső sarkot, a dán vélhetően beadásnak szánta a labdát, amely Arrizabalagát megtréfálva végül a kapuban kötött ki.

Őrült versenyfutásba kezdtek a csapatok, ezután is helyzetek tömkelegét dolgozták ki, de vagy a két kapus védett hihetetlen bravúrral, vagy a kivitelezésbe csúszott hiba. Így a hétperces hosszabbítást követően végül be kellett érnie a csapatoknak az 1-1 ponttal. A G csoportban a Zenit magabiztosan verte a Lyont, így az oroszok már biztosan továbbjutó helyen kezdik meg az utolsó kört.

A Bajnokok Ligája tabelláinak állását itt találod.