PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Egykori csapatát „végezte ki" az argentin sztár
Egykori csapatát „végezte ki

Ángel Di María megmutatta a kritikusoknak, hogy mire is képes. Gyakorlatilag egymaga ellátta a baját a Real Madridnak a Bajnokok Ligája első fordulójában.

A Paris Saint-Germain csapata nyerte a Bajnokok Ligája első fordulójának szerdai csúcsrangadóját a Real Madrid ellen. Noha egyik csapat sem büszkélkedhet nagyszerű statisztikai mutatókkal, és a helyzetekben nem, de a gólok számában felülmúlták a párizsiak a madridiakat. A mérkőzés hőse az az Ángel Di María volt, aki 2010 és 2014 között a királyi gárdában szerepelt. Az argentin sztár kétszer talált be Thibaut Courtois kapujába az első félidőben, a duplázása pedig 3 pontot ért. A pontot az i-re Thomas Meunier tette fel, így lett 3–0 a végeredmény.

Szintúgy kiütötte ellenfelét a Manchester City és a Bayern München együttese, igaz nekik jóval könyebb dolguk volt. Az angolok a Sahtar Donyeck, míg a bajorok a Crvena zvezda gárdáját múlták felül 3–0-ra. Némi meglepetésre a Dinamo Zagreb is gálázott az Atalanta ellen, a horvátok ugyanis 4–0-ra győzték le az olaszokat. Aligha számított bárki ilyen könnyed sikerre...

A D-csoport küzdelmei is tartogattak izgalmakat. Németországban a Leverkusen kikapott 2–1-re a Lokomotiv Moszkvától, a csoportrangadót azonban az Atlético Madrid és a Juventus játszotta. És mint tudjuk, a spanyoloknak volt törlesztenivalójuk az olaszok felé – emlékezzünk csak az előző kiírás nyolcaddöntőjére. A főszerepet ezúttal nem Cristiano Ronaldo és Antoine Griezmann játszotta, hanem Juan CuadradoBlaise MatuidiStefan Savic és Hector Herrera, ugyanis az ő találatuknak köszönhetően láthattunk gólgazdag, fordulatos összecsapást, melynek pontosztoszkodás lett a vége (2–2).

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, ELSŐ FORDULÓ

A-CSOPORT

Club Brugge–Galatasaray 0–0

PSG–Real Madrid 3–0
G.: Di Maria (14., 33. perc), Meunier (90+1. perc)

B-CSOPORT

Olympiakosz–Tottenham 2–2
G.: Podence (44. perc), Valbuena (54.) ill. Kane (26.), Lucas (30.)

Bayern München–Crvena zvezda 3–0
G.: Coman (34. perc), Lewandowski (80. perc), Müller (90+1. perc)

C-CSOPORT

Dinamo Zagreb–Atalanta 4–0
G.: Leovac (10. perc), Orsic (31., 42., 68. perc)

Sahtar Donyeck–Manchester City 0–3
G.: Mahrez (24. perc), Gündogan (38. perc), Gabriel Jesus (76. perc)

D-CSOPORT

Atlético Madrid–Juventus 2–2
G.: Savic (70. perc), Herrera (90. perc) ill. Cuadrado (48. perc), Matuidi (65. perc)

Leverkusen–Lokomotiv Moszkva 1–2
G.: Höwedes öngól (25.perc) ill. Krychowiak (16. perc), Barinov (37. perc)

2019. szeptember 19. 9:52