PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

A Liverpool kényelmes, Guardioláék nehéz helyzetben

A Mersey-partiak és a Tottenham várhatja előnyből a jövő heti visszavágót.

Nem sokáig volt döntetlen a Liverpool-Porto találkozó. Az 5. percben Sadio Mané kevergetett a bal szélen, majd találta meg a tizenhatoson belül Roberto Firminót, aki a középen érkező Naby Keitának passzolt, a guineai játékos nem is sokat pepecselt, lőtt, a becsúszó Oliver Torres lábáról pedig a Iker Casillas kapujába vágódott a labda (1-0).

A Liverpool ezután is diktálta a tempót, aminek a 26. percben meg is lett az eredménye. Henderson adott mesébe illő labdát Trent Alexander-Arnoldnak, aki gyakorlatilag kihagyhatatlan helyzetbe hozta Firminót, a brazil közvetlen közelről nem is hibázott (2-0). Akár lehetett volna több is, mint kettő, de Mohamed Szalah hiába volt a legaktívabb liverpooli, több helyzetet is elrontott.

A másik meccsen Agüero büntetőt hibázott, Harry Kane-t pedig sérülés miatt le kellett hoznia Mauricio Pochettinónak, de ez sem zavarta meg a Spurst, Szon Hung-Min góljával egy gólos előnnyel mehetnek a londoniak a manchesteri visszavágóra.