PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Fordított a City, előnyben az Atlético, bajban a Juventus

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai meccsein volt minden: piros lap, videóbírózás, tizenegyesek és gólok is.

A Manchester City az első harminc percben lefocizta a Schalkét.

Az angol csapat több helyzet után a 18. percben szerezte meg a vezetést. Ralph Fährmann, a Schalke kapusa Salif Sanéhoz passzolta a labdát, de David Silva leszerelte a védőt, Sergio Agüeróhoz passzolt, az argentin csatár pedig az üres kapuba passzolt. (0-1)

A Schalke a 38. percben egyenlített. Carlos del Cerro játékvezető majd' ötpercnyi videóbírózás után büntetőt ítélt a német csapat javára, ráadásul Nicolas Otamendi kezezés miatt sárga lapot is kapott. Nabil Bentaleb magabiztosan lőtte be a tizenegyest a jobbra vetődő Ederson mellett a kapu bal oldalába. (1-1)

A 45. percben ismét tizenegyest kapott a Schalke. Ez a döntés is vitatható volt, ugyanis Salif Sané lesről indult, mielőtt Fernandinho lerántotta a derekánál fogva, hátulról. A brazil középpályás sárga lapot kapott. Nabil Bentaleb ezt a büntetőt a jobb felső sarok felé lőtte, Ederson bele tudott érni a labdába, de nem sikerült védenie. (2-1)

A második félidőben a City próbálkozott, de nem sikerült egyenlítenie. Ez annak is köszönhető volt, hogy a 68. percben Nicolas Otamendi megkapta a második sárgáját, és a piros lapot is.

A 85. percben a csereként beállt Leroy Sané szabadrúgásból egyenlített. A német szélső középről, mintegy 25 méterről tekerte a labdát a bal felső sarokba. (2-2)

A Manchester City a végén tíz emberrel is meg tudta nyerni a meccset. Raheem Sterling a 90. percben Ederson indításával (a kapus az ellenfél tozenhatosára rúgta előre a labdát) begyalogolt az ötösig, és könnyedén megszerezte a győztes gólt. (2-3)

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések:

Schalke 04 (német)–Manchester City (angol) 2-3
Gólszerzők: Bentaleb (38. perc, 45. p.), illetve Agüero (18. p.), Sané (85. p.), Sterling (93. p.)
Piros lap: Otamendi (68. p.)

Atlético Madrid (spanyol)–Juventus (olasz) 2-0
Gólszerző: Jiménez (78. p.), Godín (83. p.)

2019. február 20. 22:17