PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
CSZKA-gól és más semmi - Roma-győzelem Moszkvában

A Bajnokok Ligája G jelű négyesében, négy forduló után kezd körvonalazódni a továbbjutók névsora.

A továbbjutás szempontjából rendkívül fontos meccset játszott egymással a CSZKA és a Roma Moszkvában. Érdekesség, hogy a mérkőzés helyszínéül nem a VEB Aréna - azaz az eredetileg hazai meccseken használt stadion - szolgált, hanem a jóval tágasabb Luzsnyiki Stadion. A szervezők pusztán azért döntöttek így, hogy többen férjenek be. Igaz, a Real Madrid ellen sem telt meg, így volt ez most is. A CSZKA egy esetleges győzelemmel megelőzhette volna a Romát, ugyanakkor az olaszok is győzelemért utaztak el az orosz fővárosba, hiszen csak ez garantálhatta volna az első helyet a forduló után is.

Már a 4. percben megszerezte a vezetést a Roma, amikor Lorenzo Pellegrini szöglete után Kosztasz Manolasz fejelt a hálóba (0-1). A hazaiak kapusa Igor Akinfeev botrányosan mozdult ki a kapujából.

Az első félidőben abszolút kiegyenlített játék (3-3 kaput eltaláló lövés, 53%-os labdabirtkolás a moszkvaiak javára) zajlott a pályán, de az olaszoknál volt az előny.

A második félidő 5. percében Ilzat Akhmedov találta meg a labdájával az orosz csapat izlandi légiósát, a 19 éves Arnor Sigurdssont, aki a kapu bal oldalába lőtt (1-1).

Hat perccel később aztán jött a dráma. Edin Dzeko tette le a labdát fantasztikusan a villámgyors Justin Kluivertnek, akit már csak szabálytalanul tudott megállítani a másik izlandi Hordur Magnusson, a játékvezető pedig felmutatván a második sárga lapot, kiállította a védőt.

Eztuán átvette az irányítást a Roma, aminek már az 59. percben meglett az eredménye. Bryan Cristante tört el egy labdát a tizenhatosnál, ami pont Pellegrini elé pattant, az olasz pedig nem hibázott (1-2). Erősen lesgyanús szituáció volt, de a játékvezető megadta a találatot.

Az eredmény nem változott, győzelmével a Roma hatalmas lépést tett a továbbjutás felé, a CSZKA pedig lassan koncentrálhat a harmadik hely megszerzésére.

A csoport állása: 1. AS Roma 9 pont (4 meccs) 2. Real Madrid 6 pont (3 meccs) 3. CSZKA Moszkva 4 pont (4 meccs) 4. Plzen 1 pont (3 meccs)