PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Húsz percig csodát tett a Fradi, hogy aztán Messi történelmet írjon

Nagyon bekezdett a magyar rekordbajnok a Barcelona ellen, de a minőségi különbség a végére kijött.

Huszonöt év után visszatért a Bajnokok Ligája csoportkörébe a Ferencváros. Ronald Koeman mindössze két helyen változtatott a hétvégi kezdő tizenegyen, kikerült Sergio Busquets és Antoine Griezmann, azonban többek közt Lionel Messivel, Ansu Fatival, Frenkie de Jonggal, vagy Gerard Piquével így is az első csapatot küldte pályára a holland szakember. A magyar rekordbajnok ennek ellenére, vagy talán éppen ezért nem is kezdett megilletődtten, Nguen Tokmac valamivel több, mint tíz percet követően bevette a katalánok kapuját, tette mindezt lesről, majd a huszadik percben ismét a norvég támadó volt főszerepben, amikor Isaelnek adott remek labdát, a brazil lövése pedig a felsőlécen csattant. Ez láthatóan riadót fújt a barcelonai fejekben, Adnan Kovacevic buktatta a nagyszerű szólót bemutató Messit, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, amit az argentin magabiztosan értékesített. Messi ezzel már a 36. csapatnak vette be a kpauját, amivel abszolút rekorder a BL-ben, a lista második helyén Cristiano Ronaldo és Raúl áll egyaránt 33-33 csapattal.

Ez érezhetően megfogta a Fradit, De Jong remekbeszabott asszisztját Ansu Fati váltotta gólra a félidő végén, hogy aztán a második játékrész elején Fati passzánál Coutinho tegye meg ugyanezt.

A 68. percben aztán felsejlett némi esély a távolban, amikor a kiugró Tokmacot Piqué rántotta le a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutaottt és kiállította a spanyolt. Igor Haratin, nem hibázott, így Nyilas Elek után az első játékos lett, aki a zöld-fehérek játékosaként volt eredményes a BL-ben. A gól azonban nem fogta meg a Barcelonát, a 63. percben csereként beálló duó, Pedri (82.) és Ousmane Dembele (89.) is betalált. Bár ezúttal nem kezdett sikerrel a magyar bajnok, mint huszonöt éve a Grashoppers ellen, emelt fővel távozhatott a Nou Camp gyepéről.

A videóra kattintva megtekintheted a találkozó összefoglalóját.

2020. október 21. 10:29