PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Valentino Rossi otthonában fogadja a vetélytársait

A gyorsaságimotoros-világbajnokság egyik legnagyobb sztárja a hazai pályájának számító aszfaltcsíkon győzhet hosszú szünet után.

Valentino Rossi még nem nyert futamot az idén, ennek elelnére jelenleg is a világbajnoki összetett pontverseny 2. helyén áll. A 2018-as versenyévben eddig Marc Márquez mellett Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso és Carl Crutchlow tudott versenyt nyerni.

A 9-szeres világbajnok Rossi a MotoGP következő versenyhétvégéje, a San Marinó-i Nagydíj előtt abban bízik, hogy otthon diadalmaskodik, és közelebb kerül a címvédő Marc Márquezhez. Rossi 10 kilométerre a pályától nőtt fel, nem csoda tehát, hogy hatalmas szurkolótábor támogatására számíthat. Eddigi karrierje során 3-szor győzött a tragikus sorsú Marco Simoncelliről elnevezett aszfaltcsíkon. Még nála is eredményesebb Marc Márquez, aki a királykategóriában 2-szer, összesen 5-ször didalamskodott. Jorge Lorenzo 4 sikernél tart, Dani Pedrosa pedig kétszer győzött ezen a pályán.

A misanói versennyel kapcsolatos hír, hogy a Silverstone-ban csúnyán megsérülő Esteve Rabat helyett a francia Christophe Ponsson ül motorra (Paco Rabat már túl van a műtéten, megkezdte a rehabilitációt), míg Pol Espargaró sérülése miatt kihagyta a legutóbbi két futamot, de ezen a hétvégén visszatér a királykategória mezőnyébe.

A péntektől vasárnapig tartó versenyhétvégét kizárólag a Spíler1 TV-n követheted élőben.

2018. szeptember 5. 11:41

Címkék: Moto2 Moto3 MotoGP motorsport Spíler TV MotorsportHD projekt