PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   Bajnokok Ligája   I   SEHA Liga   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   NÉZD VISSZA!   I   Spíler Extra

Amatőr hiba: Rossz helyre küldték be a safety cart

Hihetetlen versenyt hozott a Supercars pukekohei állomása, ahol ezúttal nem a pilóták voltak a főszereplők.

A 14. körig, David Reynolds kiállásáig minden a megfelelő kerékvágásban ment. Majd a versenyigazgatóság beküldte a safety cart, csakhogy ez totálisan megkeverte a mezőnyt. A biztonsági autó ugyanis olyan versenyzőket engedett el, akik már kint voltak a boxban - köztük a Whincup mögött másodikként autózó Holdsworth-t - plusz kört csináltatva ezzel az érintettekkel, ami végül azt eredményezte, hogy 36 éves ausztrál 11. helyen találta magát. Ezzel még mindig nem volt vége, a sportág legendája, a versenyben vezető Jamie Whincup is megszegte a szabályokat. A legjobban a futamgyőztes és rekordot író Scott McLaughlin járt. Az új-zélandi címvédő 17. alkalommal ünnepelhetett az idén, amivel egy éven belül a legtöbb győzelmet szerezte az ausztrál Supercars történetében.

2019. szeptember 15. 17:13