PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Mindenki Jonathan Rea ellen

A Superbike-világbajnokságban toronymagasan vezető brit motoros sikert sikerre halmozott eddig a hétvégi futamok helyszínén.

Portimaóban minden Jonathat Rea sikerét ígéri, legalábbis a számok azt állítják, a Kawasaki brit menőjének

Jonathan Rea, a Kawasaki Racing Team WorldSBK brit versenyzője zsinórban négy futamot nyert meg – Laguna Seca (2) és Misano (2), azaz a legutóbbi két versenyhétvégén didalmaskodott. Az eddigi rekordja 5 egymást követő megnyert futam még tavalyról.

Rea egyébként eddig 49 futamon diadalmaskodott a Kawasaki nyergében. A Superbike-világbajnokság történetében eddig mindössze ketten voltak képesek több mint 50-szer győzni ugyanannak a csapatnak a  színeiben: Carl Fogarty (55) és Troy Blayliss (52) egyaránt a Ducati versenyzőjeként remekelt.

Eddig 18 futamot rendeztek Portimaóban, 9 különböző győztest avattak, és csupán egyvalaki tudott kettőnél többször nyerni itt: Jonathan Rea, aki 5-ször állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A brit motoros portugáliai mérlege egyébként is lenyűgözö: 18 versenyből 12-szer végzett az első háromban.

Portimaóban eddig három versenyző tudta mindkét futamot megnyerni: Troy Blayliss (2008), Max Biaggi (2010) és Jonathan Rea (2015, 2017).

A legutóbbi 6 itteni futamot a Kawasaki jelenlegi brit duója, Jonathan Rea és Tom Sykes nyerte meg.

A Superbike világbajnoki pontversenyének állása:

1. Jonathan Rea (brit, Kawasaki) 370 pont

2. Chaz Davies (brit, Ducati) 278

3. Michael van der Mark (holland, Yamaha) 248

A Superbike-világbajnokság versenyhétvégéjét kizárólag a Spíler TV-n nézheted. A részleteket ide kattintva találod.

Videónkra kttintva felidézheted a szezon eddigi történéseit.

A portimaói versenyhétvégén Sebestyén Péternek is szurkolhatunk Supersport kategóriában.

2018. szeptember 11. 13:06

Címkék: motorsport Spíler TV MotorsportHD projekt superbike worldsbk