Ezt a csatornát nézed: Tények

A csatorna összes videója

Kommentáld a videót!

A Fidesz szerint újra buktatni kellene az iskolákban – Tények riport

Tények

Újra lehessen buktatni az általános iskolák alsó tagozatában – ezt javasolja a Fidesz. Azt mondják: már itt jelezni kell a gyerekeknek, hogy ez nem következmények nélküli ország. A mostani rendszert Magyar Bálint vezette be. A korábbi SZDSZ-es oktatási miniszter szerint a buktatás ártalmas, mert megszégyenít és a gyerekek egész életét tönkre teheti.

Az általános iskola első 4 évében jelenleg nem buktathatnak a tanárok, illetve elvileg szülői engedéllyel buktathatnának, de ez nagyon ritka, mert a szülő nem egyezik bele. Azt mondják: ilyenkor a gyerek görgeti maga előtt a “nem tudást”, és nem tud később mire építkezni.

6 éve Magyar Bálint minisztersége idején vezették be, hogy ne lehessen buktatni az alsó tagozatban. A Fidesz most visszaállítaná a korábbi rendszert. Azt mondják: “már gyerekkorban jeleznünk kell, hogy a tetteknek mindig következményei vannak, a következmények nélküliség veszélyes gyerekkorban, az alsó tagozatban is“. A buktatás ártalmas, mert megszégyeníti a gyereket – ezt mondja ma is Magyar Bálint, szerinte inkább az a tanár a hibás, aki nem tudja buktatás nélkül megtanítani a gyereket. A Fidesz azt is megváltoztatná, hogy milyen feltételekkel lehet elküldeni az agresszív diákokat az iskolákból.

Hossz: 1:50 Feltöltve: 2010/03/02 Címkék: belföld, fidesz, iskola, politika, szdsz, tv2_, választás2010

Kapcsolódó videók

Még nem érkezett hozzászólás

© 2012 MTM-SBS Zrt. | Impresszum | Adatkezelési szabályzat | Felhasználói szabályzat - Powered by Wordpress

A TV2.hu felületén megjelenő illusztrációk egy részének forrása: Europress Fotóügynökség