Magyar hegymászók balesete

Eltűnt egy magyar hegymászó, Várkonyi László – aki többször nyilatkozott korábban a Tényeknek – a Himaláján, hétezer méteren. Egy lavina sodorta el egy társával együtt, aki megsérült. Kollár Lajos a magyar Himalája-expedíciók vezetője szerint egyre kevesebb esély van arra, hogy megtalálják, mivel a baleset tegnap történt. Ilyen expedíciókon már több százan haltak meg.

20100427_hegymKlein Dávid egy két éve és most is Várkonyi Lászlóval akarta megmászni a Mount Everestet. Most május 10-én indultak útnak, hogy oxigénpalack, és teherhordók segítsége nélkül kapaszkodjanak fel a csúcsra. Tegnap 7000 méteres magasságban mindkettőjüket elsodorta egy lavina.

- Klein Dávid kézsérülést szenvedett, őt az előretolt alaptáborban ápolják, Várkonyi Laci egyelőre eltűnt. Keresik.  – mondta Kollár Lajos, a magyar Himála-expedíciók vezetője szerint napról napra kisebb az esélye, hogy megtalálják – nagyon reménykedem abban, mivel Konyi egy elég tapasztalt, kemény legény, nem adja fel, és elképzelhető, hogy megtalálják. Sajnos ebben benne van, hogy valahol a lavina alatt van és nem fogják megtalálni.

Azt mondja, Várkonyi László keresésére mentőcsapatot nem lehet indítani. A pekingi magyar nagykövetség eddig csak szűkszavú közleményt kapott a hatóságoktól. – Itt késő este van, és a kínai hatóságok nem érhetők el jelenleg, úgyhogy holnap folytatjuk az információk beszerzését – mondta Sárközy Péter főkonzul.

A Mount Everestet több ezren mászták már meg, eddig több mint 200-an meghaltak az úton.

Címkék: belföld, hegymászás

Még nem érkezett hozzászólás

© 2012 MTM-SBS Zrt. | Impresszum | Adatkezelési szabályzat | Felhasználói szabályzat - Powered by Wordpress

A TV2.hu felületén megjelenő illusztrációk egy részének forrása: Europress Fotóügynökség